Parte-hartzaileen zerrenda

2021eko Bizkaiko Ondarearen Europako Jardunaldietan egingo diren jarduera eta ekimenen antolatzaileak (norbanako, elkarte eta erakunde publiko edo pribatu) ezagutu.

ANTOLATZAILEAK / ORGANIZADORES :

Bizkaiko Foru Aldundia/Diputación Foral de Bizkaia

Amorebieta-Etxanoko Udala/Ayuntamiento de Amorebieta-Etxano
Arrigorriagako Udala/Ayuntamiento de Arrigorriaga
Aulestiko Udala/Ayuntamiento de Aulesti
Balmasedako Udala/Ayuntamiento de Balmaseda
Barakaldoko Udala/Ayuntamiento de Barakaldo
Berangoko Udala/Ayuntamiento de Berango
Berrizko Udala/Ayuntamiento de Berriz
Bilboko Udala/Ayuntamiento de Bilbao
Busturiako Udala/Ayuntamiento de Busturia
Dimako Udala/Ayuntamiento de Dima
Elorrioko Udala/Ayuntamiento de Elorrio
Erandioko Udala/Ayuntamiento de Erandio
Etxebarriko Udala/Ayuntamiento de Etxebarri
Galdamesko Udala/Ayuntamiento de Galdames
Garaiko Udala /Ayuntamiento de Garai
Gernika-Lumoko Udala/Ayuntamiento de Gernika-Lumo
Getxoko Udala/Ayuntamiento de Getxo
Gordexolako Udala/Ayuntamiento de Gordexola
Gorlizko Udala/Ayuntamiento de Gorliz
Iurretako Udala/Ayuntamiento de Iurreta
Karrantzako Udala/Ayuntamiento de Karrantza
Laukizko Udala/Ayuntamiento de Laukiz
Lekeitioko Udala/Ayuntamiento de Lekeitio
Lezamako Udala/Ayuntamiento de Lezama
Mañariako Udala/Ayuntamiento de Mañaria
Maruri-Jatabeko Udala/Ayuntamiento de Maruri-Jatabe
Mungiako Udala / Ayuntamiento de Mungia
Muskizko Udala / Ayuntamiento de Muskiz
Ondarroako Udala/Ayuntamiento de Ondarroa
Orozkoko Udala/Ayuntamiento de Orozko
Plentziako Udala/Ayuntamiento de Plentzia
Portugaleteko Udala/Ayuntamiento de Portugalete
Santurtziko Udala/Ayuntamiento de Santurtzi
Sestaoko Udala /Ayuntamiento de Sestao
Sopuertako Udala/Ayuntamiento de Sopuerta
Ugao-Miraballesko Udala/Ayuntamiento de Ugao-Miraballes
Zaldibarko Udala/Ayuntamiento de Zaldibar
Zallako Udala/Ayuntamiento de Zalla

Antzasti-Euskaldunon Etxea (Dima)
Arrantzaleen Museoa (Bermeo)
Artelan Berreginen Museoa/Museo de Reproducciones Artísticas (Bilbao)
Bizkaiko Arkeologi Museoa (Bilbao)
Burdin Hesiaren Oroimenaren Museoa /Museo Memorial del Cinturón de Hierro (Berango)
CIHMA -Luis Choya Almaraz (Barakaldo)
Durangoko Arte eta Historia Museoa /Museo de Arte e Historia de Durango (Durango)
El Pobaleko Burdinola (Muskiz)
Enkarterri Museoa /Museo de las Encartaciones (Sopuerta)
Euskal Herriko Meatzaritzaren Museoa/Museo de la Minería del País Vasco (Abanto Zierbena)
Euskal Museoa/Museo Vasco (Bilbao)
Euskararen Etxea (Bilbao)
Gorbeiako Parketxea/Parketxe de Gorbeia (Areatza)
Itsasmuseum (Bilbao)
La Encartada Fabrika-Museoa (Balmaseda)
Simón Bolívar Museoa (Ziortza-Bolibar)
Txakolin Museoa – Txakolingunea (Bakio)
Historia eta Ingurumen Interpretazio Zentroa/Centro de Interpretación Histórica y Mediombiental (Ugao- Miraballes)

Adisa elkartea/Asociación Adisa (Santurtzi)
ADIZMI – Asociación de Familiares de la Zona Minera a favor de las Personas con Diversidad Funcional/Meatzaldeko Aniztasun Funtzionala duten Pertsonen Aldeko elkartea (Abanto-Zierbena)
Adratan elkartea/Asociación Adratan (Urduña-Orduña)
Agharas elkartea/Asociación Agharas (Barakaldo)
Agiantza elkartea/Asociación Agiantza (Bilbao)
Alen Kultur elkartea (Sopuerta)
Andra Mari Zentro Okupazionala /Centro Ocupacional Andra Mari (Gorliz)
Andrés Isasi Musika Eskola /Escuela de Música Andrés Isasi (Getxo)
Angurreta elkartea (Mañaria)
Argia Fundazioa/Fundación Argia (Getxo)
ARRA elkartea/Asociación ARRA (Balmaseda)
Asebier (Bilbao)
Aulestiko kultur taldea (Aulesti)
Aunia Kultura elkartea (Orozko)
Azkortape Kultur Taldea (Ea)
Baobat elkartea/Asociación Baobat (Santurtzi)
Berteiz eta Mendiondo Ogitegiak (Maruri-Jatabe)
Bilbao Bizkaia HARRO
Bilbao FormArte (Bilbao)
Bizkaiko Batzar Nagusiak/Juntas Generales de Bizkaia
Bizkaiko Elizaren Historia Artxiboa/Archivo Histórico de Bizkaia (Derio)
Bizkaiko Foru Aldundiko Euskara Zuzendaritza Nagusia/Dirección General de Euskera de la Diputación Foral de Bizkaia
Bizkaiko Txakolina
Bodegas Itsasmendi (Gernika-Lumo)
Boga Euskal Garagardoa
“Diego de Amezua” Bizkaiko Organoren Lagunen elkartea /Asociación de Amigos del Órgano de Bizkaia ”Diego de Amezua” (Bilbao)
Edestiaurre Arkeologia elkartea (Urduliz)
EHEO-Bizkaia/COAVN-Bizkaia (Bilbao)
Euskadiko Artxibo Historikoa/Archivo Histórico de Euskadi (Bilbao)
Euskal Eslaviar Kultur elkartea/Asociación Cultural Eslava Vasca (Bilbao)
Euskal Herriaren Adiskideen elkartea/Real Sociedad Bascongada de Amigos del País (Bilbao)
Euskal Herriko Down Sindromearen Fundazioa/Fundación Síndrome de Down del País Vasco
Euskaltzaindia (Bilbao)
Dima Harrera Herria (Dima)
Fekoor (Bilbao)
Fidias Fundazioa /Fundación Fidias (Bilbao)
Gaude elkartea/Asociación Gaude (Leioa)
Gazteleku Komunitate Garapen elkartea/Asociación de Desarrollo Comunitario Gazteleku (Bilbao)
Gerediaga elkartea (Durango)
Gernika Jai Alai Eskola (Gernika-Lumo)
Getxo Lagunkoia (Getxo)
Getxoko Kultur Etxea/Casa de Cultura de Getxo (Getxo)
Getxoko Ingurumen Gela/Aula Medioambiental de Getxo (Getxo)
Getxoko Turismo Bulegoa (Getxo)
Getxoko Udal Liburutegiak/Bibliotecas Municipales de Getxo (Getxo)
Getxolan (Getxo)
Goiko Taberna Jatetxea (Laukiz)
Gorabide elkartea/Asociación Gorabide (Bilbao)
Gorbeialde LGA-ADR (Areatza)
Gurguxa (Galdames)
Harrera Herria (Arrigorriaga)
IGERRAK. Euskaldunon Instagram Komunitatea (Bilbao)
Intercultural Cities (Europako Kontseilua)/Intercultural Cities (Consejo de Europa)
Japoniar Institutua/Instituto Japonés (Bilbao)
Jatabe Nekazal Kultur elkartea (Maruri-Jatabe)
Juan Santamaría, Barakaldoko Lagunak/Juan Santamaría, Amigos de Barakaldo (Barakaldo)
Kale Dor Kayiko (Bilbao)
KOOP SF 34 (Bilbao)
Kultur Etxea/Casa de Cultura (Artzentales)
Kultur Klip elkartea/Asociación Cultural Klip (Getxo)
LHII Emilio Campuzano/CIFP Emilio Campuzano (Bilbao)
Lu Xun Txinatar Ikasketen Zentroa/Centro de Estudios Chinos Lu Xun (Bilbao)
Malmasingo Lagunak elkartea (Arrigorriaga)
Moviltik (Bilbao)
Mungiako Arabiar Emakumeen MARWA elkartea/Asociación MARWA de Mujeres Árabes de Mungia (Mungia)
Muxikebarri (Getxo)
Ondare Lagunak (Bilbao)
ONCE Fundazioa/Fundación ONCE
Petronor (Muskiz)
Retina Bizkaia Begisare elkartea/Asociación Retina Begisare (Bilbao)
Sarekide (Getxo)
Senmungi elkartea/Asociación Senmungi (Mungia)
Sestaoko GAZTELEKU-CIJ / GAZTELEKU CIJ de Sestao (Sestao)
Siderurgia Integraleko Langileen Fundazioa/Fundación de Trabajadores de la Siderurgia Integral (Barakaldo)
SOLID. Bilboko Gazte Ekintzaileak (Bilbao)
Trueba Zentroa Enkartazioak/Centro Trueba de las Encartaciones (Abanto-Zierbena)
Turismo Bulegoa/Oficina de Turismo (Karrantza Harana)
Turismo Bulegoa/Oficina de Turismo (Ondarroa)
Turismo Bulegoa/Oficina de Turismo (Urduña/Orduña)
Txinatar Institutua/Instituto Chino (Bilbao)
Txirrikleta elkartea/Asociación Txirrikleta (Bilbao)
Txumuluxueta Kultur elkartea (Dima)
Uhagon Kulturgunea (Markina-Xemein)
Ukraina-Euskadiko Garapen Soziokultural eta Kooperaziorako elkartea/Asociación Sociocultural y de Cooperación al Desarrollo Ucrania-Euskadi (Bilbao)
UNESCO Etxea (Bilbao)
Urduñako Adingabeen Egoitza-Zentroa /Centro Residencial de Menores de Orduña (Urduña/Orduña)
Urkiolako Parketxea (Abadiño)

Zalantzarik?

944 066 340 telefono zenbakira,
pozez erantzungo dizugu

944 066 340 telefono zenbakira,
pozez erantzungo dizugu

Idatzi

ondareabizkaia@gmail.com
helbide elektronikora

Ondarea Bizkaia

Ondarearen Europako Jardunaldiak

BizkaiKOA
María Díaz de Haro, 11-1ª
48013 Bilbao

944066340

ondareabizkaia@bizkaia.eus

Jarraitu gure sare sozialak: